*Samurai*-4.část

10. ledna 2010 v 20:36 | Miharu |  Příběhy
Je tu čtvrtá část.Tentokrát jsem se rozhodla přidat už trochu akce,takže doufám,že to bude akční.
Aimi chvilku rozdýchává okolnosti,ale zanedlouho si otře slzy hřbetem ruky a Hotaru s Isamu pokleknou vedle ní.Isamu podá pergamen s nějakou starodávnou smlouvou a začne číst.
"Aimi,slib nám,že NIKDY nezradíš náš klan.NIKDY nebudeš vzdorovat našim příkazům.Když řekneme,že máš utéct-utečeš,i kdybychom měli zemřít.NIKDY nepolevíš na pozornosti a vydáš ze sebe to největší úsilí,i kdybys měla vypustit duši,i kdybys měla potit krev.Nikdy nikomu neprozradíš,co jsi doopravdy zač!!!" Isamu se zahledí Aimi do očí a ta přikývne,aniž by se na něho podívala.Isamu se zeširoka usměje a promne si ruce.
"Výborně,teď ti ukážeme Manabu dojo-kun.
I Hotaru se uculí,popadne do ruky svou katanu a všichni tři společně vyjdou z místnosti.Když Saburo uvidí Aimi předělanou na chlapce,otráveně zavrtí hlavou,ale Isamu si všimne,že z ní nespustil pohled.Celou cestu k doju o tom přemýšlí,dokud ho z myšlenek nevytrhne Hotaru,která stojí přede dveřmi doja a ruce má založené v bok.
Nii-san,možná sis toho ještě nevšiml,ale stojíme tu už pět minut. Řekne naoko přísně,ale hned na to se usměje.I Aimi se uchichtne do dlaní a Isamu potřepe hlavou a vstoupí do nevelké budovy.
"Pojď Aimi,provedeme tě."Kráčí podlouhlou chodbou a otevře první dveře vpravo.
"To je šatna." Poznamená klidně.
Aimi se rozzáří,protože se jí naskytne pohled na nádhernou dlouhou šatnu s třešňového dřeva.Pak Isamu dveře do šatny zase zavře a pokračuje dále chodbou.Po chvíli rozhrne závěs patřící k malé místnosti.
"Odkladový prostor a cvičné zbraně" Podotkne opět a konečně zamíří k velkým dřevěným dveřím. "Když vstoupíš do doja,pozdravíš." Otevře dveře a sám se ukloní a něco zamumlá.Poté vystoupí i Hotaru a udělá to samé,co bratr.Isamu pokyne Aimi,aby také vešla.Aimi udělá krok dopředu a zůstane stát na prahu zírající do prázdna.Isamu k ní dojde a chystá se jí dotknout,ale Hotaru ho zarazí a mírně ho odstrčí.
"Nech to na mně." Sama Aimi předvede,jak se uklonit.Aimi se ukloní a vejde do doja.Dojo je až na Hotaru a Isamu prázdné.Isamu s Hotaru si kleknou.Aimi jejich pohyby okopíruje a Isamu se na ni podívá. "Teď tě seznámíme s dojo-kun.Dnes tu nikdo není,ale uvědom si,že obvykle tu nejsme sami.Musíš dodržovat pět zásad.Hotaru,čti!"
"1.Snaž se o dokonalost svého charakteru.2.Buď oddaný,věrný a spolehlivý.3.Dbej na zdravé úsilí.4.Buď ohleduplný k jiným.5.Zřekni se násilí." Hotaru dočte a Isamu pokračuje v proslovu. "Tyto zásady musíš dodržovat.Co se páté zásady týče...meč je zbraň,to doufám chápeš.Nikdy však nesmíš ubližovat a zabíjet pro radost!"
"Dobře." Pokýve hlavou Aimi.Isamu se zase postaví.
"Pro dnešek končíme.Hotaru,máme spoustu práce."
"Jasně nii-san.Eee,a co máme za práci???"
Isamu se zasměje. "Dozvíš se to,až doprovodíme Aimi domů."
"Dobře,ale unikl nám jeden detail." Ušklíbne se Hotaru.
"Jaký detail?"
"Nemáme pro Aimi jméno."
Isamu se zamyslí a poškrábe se ve vlasech.Po chvíli řekne.
"To není problém.Aimi,ode dneška budeš Manabu Tanaka Sachio."
"Sa-chi-o?" Zopakuje Aimi a rozhodně se usměje.


Isamu a Hotaru doprovodí Aimi domů.Sotva se za ní zavřou dveře,Isamu přitiskne Hotaru ke zdi a pošeptá jí.
"Dneska musíme pro ty svitky."
"Půjdeš se mnou?" Špitne Hotaru.
"Půjdeme spolu v noci a tentokrát se nám to podaří.Nejdřív ale musíme zajít za Watanabe-sama.
"Za staroušem." Přeloží si to Hotaru pro svoji potřebu.A zamíří k velké budově stojící nedaleko.

"Chcete to zkusit znovu?!" Otáže se jich Kami.
"Samozřejmě.Neslibujeme vám úspěch,ale pokusíme se ty svitky získat." Řekne Isamu zdvořile.
"A můžu mít podmínku,staříku?Když to získáme,tak..." Hotaru nestihne doříct větu,protože Kamimu se nahrne krev do obličeje.Isamu vrhne na Hotaru vyděšený pohled.
"To jsi neměl,Ichiro." Poté se podívá na Kamiho. "Takže...My raději půjdeme."
Nečeká na odpověď,popadne Hotaru za ruku a vylétnou z pokoje jako střela.Jediné,co Kamimu zůstane před očima jsou zasovací dveře.Isamu vyvleče Hotaru ven a teprve venku na čerstvém vzduchu se odváží promluvit.
"Jsi blbá?!Tohle přece nemůžeš!Mohl by tě za to nechat zabít!"
Hotaru se ušklíbne.
"Snad bys o mě neměl strach."
"Co blázníš.Samozřejmě,že ano." Isamu je bledý v obličeji a zároveň mu přijde celá ta situace trapná.
"Půjdeme?" Změní radši rychle téma Hotaru.
"Ano." Odpoví jí Isamu tiše a mlčky se vydají na cestu.

K večeru dorazí do vesnice,která patří klanu Joben.Ulice už jsou prázdné a z nebe se zase sypou vločky.Isamu s Hotaru se tiše plíží ulicemi,až dojdou k velké budově,která by se však palácem nazvat nedala.
"Ichiro,..."
"Isamu,neříkej mi prosím tím jménem." Zaprosí zoufale Hotaru.
"Dobře,budeme se držet spolu.Až sejdeme do sklepení,budeš hlídat.Kdyby někdo přišel,utečeš." Rozdá Isamu pokyny,ale Hotaru se ten nápad nezdá.
"Ale..."
"Hotaru!"
"Ale..."
"Hotaru,utečeš,ano?Nebudeš na mě čekat.Já si poradím."
Hotaru se nakonec podvolí a přikývne.Pomalu a hlavně neslyšně vkročí do rozlehlého stavení a po kamenných schodech sejdou do sklepení.Isamu vytáhne z pouzdra od katany malinký klíč,zavrtá s ním v zámku,potom použije nějaké drátky,zvolí správnou kombinaci znaků v uzávěru,který vypadá jako nějaký hlavolam a mohutné kovové dveře se skřípěním otevřou.Hotaru zůstane stát před nimi a Isamu vstoupí dovnitř.Za chvíli už se z tajné místnosti neozývají žádné zvuky a když se Isamu dlouho nevrací,začne být Hotaru neklidná.Nahlédne dovnitř,jenže je tam černočerná tma a Hotaru nevidí ani na centimetr.Isamu se nevrací už hodinu a Hotaru znervózní.Za chvilku však uslyší šramot a úlevně si oddychne.Pohodlně se opře o stěnu a zasní se,jak by za odměnu mohl Kami-sama zrušit smlouvu o nepřístupnosti žen do vesnice.Zanedlouho si ale uvědomí,že šramot nevychází z místnosti,ale že zvuky přicházejí z druhé strany a někdo se k nim pomalu ale jistě blíží po kamenných schodech.A nejhorší na tom je,že ten kdo se k nim blíží,není sám a není daleko.Hotaru si vybaví bratrova slova,ale přesto ho neposlechne a rychlými kroky se vplíží do místnosti.Isamu sedí až vzadu a nejspíš právě našel svitky,protože se po jednom chystá vztáhnout ruku.
"Isamu,jsme v pasti." Zalape Hotaru po dechu.
Isamu se na sestru nechápavě zadívá a chce něco říct,ale najednou vstoupí dovnitř několik mužů.
"Do prdele!" Uleví si Isamu a popadne Hotaru za ruku.Vleče jí oklikou,jenže pozornosti mužů neuniknou.Muži vytasí katany a pustí se do nich.
"Uteč,dělej!!!"Zařve Isamu na Hotaru,ale ta se nedá.Odrazí úder jednoho muže a tak uvolní Isamu z pasti,ale na oplátku skončí špička katany dalšího muže přímo před jejím krkem,kam dá Isamu pohotově svoji zbraň,aby zbrzdil tu nepřítele.

Rychle vyběhnou ze sklepa a pak i z budovy a celý roj mužů se žene za nimi.Isamu si uvědomí,že to takhle nepůjde a že se musí schovat.Za rohem vtáhne zadýchanou Hotaru do úzké štěrbiny.Je tam tma,vlhko a bahno.Hotaru se rozhlédne kolem sebe,ale jediné,čeho docílí je,že ucítí nesnesitelný puch plísně.Isamu nikde!Hotaru,aniž by viděla na cestu,udělá krok dozadu a bahno se s ní trochu propadne.Najednou se na ní spustí proud vody.Hotaru neví odkud se vzal,ani kde sama je,ale ví,že to co jí právě silně dopadá na hlavu,je proud vody.Nemůže popadnout dech.Lokne si a ráda by vodu vykašlala,ale nechce prozradit sebe ani bratra,proto mlčí.Udělá špatně,což se projeví po chvíli,když už její plíce nejsou ochotny dále přijímat vodu a Hotaru přidušeně upadne do bezvědomí-lépe řečeno do návalů bahna ležících pod ní.

(Pokračování příště...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lobelie Lobelie | Web | 11. ledna 2010 v 16:28 | Reagovat

Krutý to konec... Pardón, konec této části :-D Naja, dojo-kun, co mně zakázal se prát s bratrem (ne že bych ho v tomto případě nějak zvlášť dodržovala :-D). Ale upřímně, nevim, jestli to platí i pro samuraje, ty maj myslim jinej... Nakonec, Funakoshi vymyslel jenom karate, tak nevim :-O

2 Miharu Miharu | 12. ledna 2010 v 19:22 | Reagovat

No a co,to se neřeklo,že nebudou trénovat karate.Japonci musej umět všechno.Takže...Taikyoku shodan!!!:-D:-D

3 Lobelie Lobelie | Web | 14. ledna 2010 v 20:56 | Reagovat

[2]: No já jenom, že to ještě dávno nebylo ani založený, ale neřeš :-D :-D Taikyouku shodan! Hajime! Kiai! Kiai! Yame. :-D :-D

4 Mizaki Mizaki | 17. ledna 2010 v 16:26 | Reagovat

Tak co kdy bude další díl ? :-D.....A co jak to nakonec bude ukecá Hotaru Isamu aby se obětoval :-D?

5 animation-land animation-land | 17. ledna 2010 v 18:36 | Reagovat

to uvidíš,mám ale lepší překvápko:-D5.část bude brzy,už ji mám rozepsanou,ale bude to speciál,takže o něco delší než obvykle.Já sem teď ale nemocná a z mobilu se to píše dosti blbě.

6 Mizaki Mizaki | 17. ledna 2010 v 19:14 | Reagovat

jistě jistě...ty seš nemocná ? :-D....mimochodem taky píšu ! :-D....ale není to žádná sláva :-D....Taková blbost ale člověk se u toho zabaví :-D

7 animation-land animation-land | 18. ledna 2010 v 13:06 | Reagovat

jej já už tim svym psaním zkazila lidí:-Dmou střelenku kudlu nee-chan,Káju teď i tebe.To ono zábavný to je,ale je to nehorázná závislost:-)

8 Mizaki Mizaki | 18. ledna 2010 v 17:27 | Reagovat

styď se takhle to šířit :-D....dokonce já(ty jako by) už sem nakazila i pavlínu :-D...

9 Lobelie Lobelie | Web | 22. ledna 2010 v 21:17 | Reagovat

[7]: To omyl, já psala už předtim, tys mě jenom navykla na scénáře :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama