Tsuioku hen-recenze

11. prosince 2009 v 20:57 | Miharu |  Rurouni Kenshin
Tsuioku hen je naprostý počátek všeho.Pokud jste viděli anime Rurouni Kenshin a nezkoukli jste předtím Tsuioku hen,tak jste o hodně přišli.Je sice pravda,že anime bylo stvořeno dřív než OVA Tsuioku hen,ale i přesto se tento film stal neodmyslitelnou částí příběhu.

K anime Rurouni Kenshin jsem se dostala díky Youtube.Jednoho dne jsem brouzdala právě po Youtube a hledala různé soundtracky a najdenou jsem objevila jedno AMV,které mě opravdu zaujalo.Zapsala jsem si název,(protože zapamatovat si název Rurouni Kenshin,pro mě bylo tehdy nepředstavitelné...) a pak jsem hledala na všech možných stránkách,kde bych to anime mohla zkouknout.Nikde však nebylo a jednoho dne mě napadlo mrknout na Stream.Anime jsem tam sice nenašla,ale za to tam byl právě tento film-Tsuioku hen.

Když jsem se na něj začala dívat,poměrně jsem se děsila,protože jsem byla zvyklá na takový ty prdlý animáky a tohle začínalo dost krutě.No,hlavně jsem si od úplného začátku myslela,že je Kenshin holka.Dívala jsem se na začátek Tsuioku hen a říkala si:Jo,tak to je ta zrzavá holčina.O mém omylu mě spravil až milý Hiko Seijuro,když se zeptal:Chlapče,jak se jmenuješ?Ale píšu si tu o nějakým chlápkovi a asi bych vás měla napsat,kdo to vůbec je...

Seijuro Hiko byl v dobách období japonské historie a éry Meiji jeden z nejslavnějších zabijáků.Za těch dob byl ještě Shinta malé děcko.Seijuro Hiko mu tehdy zachránil život,přejmenoval ho na Kenshina (Srdce meče) a slíbil mu,že ho bude trénovat.Od té doby uplynulo spoustu let a když bylo Kenshinovi patnáct let,rozhodl se využít svého umění Hiten mitsurgi ryu (typ boje s mečem) a pomoct lidem v občanské válce.O rok později už je z něj výborný vrah,který jako by zabíjel lidi pro radost.Kenshin neumí žít normální život.Žije svůj život zabijáka a plní své povinnosti.Až jednoho večera,zabije Kenshin v ulicívh Kyota muže,aniž by věděl,kdo to je a že se mu to už hodně brzy vymstí.Zanedlouho potká v noční Kyótské ulici opilou dívku.Zprvu ji chce zabít,avšak potom se rozmyslí a odnese jí do pokoje,aby se vyspala.Od té noci se dívka jménem Yukishiro Tomoe stává součástí Kenshinova života.Kenshin o ni nemá zájem až do doby,kdy Kyoto napadne policejní jednotka.Vůdce samurajského klanu Katsura pošle Tomoe a Kenshina pryč z Kyota.Řekne jim,aby spolu žili normální život,jako muž a žena.Kenshin a Tomoe poslechnou a odejdou do jedné horské dědiny.V klidu tam společně prožijou podzim a Kenshinovi oči se pomalu otevřou.Zjistí o co všechno přišel,když neustále zabíjel a také,že kdyby žil obyčejný život,bylo by mu mnohem lépe.Jenže všechno mí jakousi záplteku.Tomoe se do Kenshina brzy beznadějně zamiluje a Kenshin jí její city oplácí.Ne všechno ale bude tak růžové,jak se zdá...

Kenshin je úžasné anime a Tsuioku hen je můj nejoblíbenější film.Mám ho na DVD a mám ho opravdu moc ráda.Je rozdělený na čtyři části po třiceti minutách.Zpočátku je to krvák,který se v průběhu příběhu pomalu,ale jistě mění v romantický film a nakonec v drama,které skončí velmi smutně.Slabší žaludky ale musím varovat...Mně tento film teda nedělal žádné problémy,ale lidem,kteří nenesou pohled na krev bych ho opravdu nedoporučovala.Je to film,ve kterém je krve opravdu dost (aspoň v té první části).Nedívejte se na něj také pokud se vám hnusí historické filmy a nebo souboje s meči.Měla bych také upozornit,že krom historie,to je období zákeřných nemocí typu:Tuberkulóza,Cholera atd...

Naopak bych ho doporučovala těm,kteří se vyžívají v úžasných melodiích,poněvadž soundtracky jsou naprosto brilantní.Postavy jsou nádherně rozkresleny do detailů a ty obrázky...No,člověk občas nechápe,jak to mohl někdo nakreslit.Třeba,když se Kenshinův odlesk odrazí od čepele jeho katany.

Pokud se budete dívat na Streamu,mají pod tím napsáno:Toto video je mládeži nevhodné.Je to možná trochu pravda,ale toho si nevšímejte.Kdo se na to nebude cítit,ať si to raději nepouští a jinak přeji krásnou podívanou.


Tady máte nějaké obrázky z Tsuioku hen...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lobelie Lobelie | Web | 11. prosince 2009 v 21:19 | Reagovat

Njn, zas ty tvý detaily :-D Ale ta scéna s Kéňovým odrazem v kataně je taky moje oblíbená :-)

2 animation-land animation-land | 12. prosince 2009 v 20:04 | Reagovat

Jn...ta je super

3 Mizaki Mizaki | 26. prosince 2009 v 20:58 | Reagovat

Prej kámoška když sem najela na tydle stránky a ukázala ji kénu tak ona hmm mě se libí spíš ten nad tím a já ale to ja taky on :D :D :D :D...no fakt pakárna :D

4 Miharu Miharu | 5. ledna 2010 v 20:12 | Reagovat

hezký no,je vidět,že Kéňa je krasavec ve všech směrech i odstínech :-D

5 KIRANels KIRANels | E-mail | Web | 16. července 2018 v 23:36 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar picture leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, formed hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that fluid does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/why-do-you-have-swollen-feet-after-pregnancy>swollen feet after pregnancy</a>

6 Kulnuct Kulnuct | E-mail | Web | 17. srpna 2018 v 4:09 | Reagovat

Lump armpit brings inconvenience, aches. To delay visit in the hospital cannot be. Lump under the muscle cavity may turn out to be cancer illness. However often it is consequence frequent use antiperspirants with aluminum, non-compliance conditions personal hygiene, excessive sweating. Inflammation causes a close clothing, infected razor-affiliation, the infection.
<a href=http://armpit.info/how-much-should-you-worry-about-painful-lump-under-armpit>small painful lump under armpit</a>  
Compaction under the arm, redness, lump getting warm? This is the abscess that should cut from the surgeon, then take antibiotics. In the first stage treat solutions, antibacterial drugs. When the process is started, need surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama