*Samurai*-1.část

29. prosince 2009 v 20:56 | Miharu |  Příběhy
Tak je tu první část mého zbrusu nového příběhu.Rozhodla jsem se pro své oblíbené samuraje.Tak doufám,že se vám bude líbit...

Japonskými ulicemi proniká chlad.Z nebe se sype sníh,jako kdyby někdo roztrhl pytel plný sněhobílých vloček.Drobná postava krčící se za dvěma sudy,se klepe zimou.Je schovaná pouze pod plachetkou a pramen světlých vlasů přečnívá přes sud.Chlapec sedí upocený a těžce dýchá.Katana se mu zarývá do tváře.Najednou se ozve dupot.Chlapec zaslechne,že se někdo zastavil přímo před oběma sudy a naštvaně si odfrknul.
"Che!Ten zatracenej hajzl nám zase utekl!"...Poté se ozvou vzdalující se kroky a chlapec si ulehčeně oddychne.
"Uf!Jsou pryč...ale...nejspíš budu mít průšvih."Pak se tiše vyhrabe z plachty,zasune katanu zpět do pouzdra a vrátí se k budově,která už je po mnoho let domem,kde se může i on cítit bezpečně.Vstoupí dovnitř a vydá se dlouhou chodbou k zasunovacím dveřím na konci chodby.Zhluboka se nadechne a potom zaklepe...Když se ozve očekávané "dále",chlapec vejde dovnitř.Muž,který se na něho dívá z prostředka pokoje a po jeho boku sedí vysmátá dívka,si chlapce zaměří přísným pohledem.
"Tanaka,máš svitek?"
Chlapec se podívá do země,zčervená a uculí se.
"Tak máš ten svitek?!"Zeptá se muž znovu a v jeho hlase je znát rozčilení.
"Když ono...Je to trochu složitější."Zamumlá chlapec téměř neslyšně.
"Tanaka!!!"Muž zahromuje svým hlubokým mužným hlasem a chlapec se z nepříjemné situace pokusí jen marně vykroutit.
"Ale...Utekl jsem jim!"
Muž zakoulí očima."Kdybys začal používat mozek,mohl sis ušetřit nohy!Troubo!"
Chlapci je situace nepříjemná a svým jemným hlasem dá jasně najevo,co si myslí."Trhni si,starouši!"
Muž sklopí obočí a sjede ho pohledem.Pochopí však,že se s chlapcem nemá cenu dále bavit a oboří se na něho."Vypadni!A...pošli mi sem tvého staršího bratra!"Chlapec se naposledy nevinně podívá na rozčileného muže,na dívku,která muže objímá,a odejde pryč.V chodbě se opře o stěnu a setře si z čela krůpěje potu."Tss,připadám si jako hlupák."Špitne,načež se vedle něho objeví rozesmátý klučina s culíkem.
"Proč jako?Zpražil tě viď?"
Chlapec nejdříve otevře ústa,aby mohl drzému bráškovi něco odpovědět.Hned na to se ale usměje a prohodí.
"Nesměj se a běž tam.Čeká tě to taky."
Chlapec s culíkem ztuhne,ale nedá na sobě nic znát.Zaklepe,otevře dveře a ještě se na bratra usměje."Ummm...Už jdu.Neměj o mě strach...Budu v pořádku...ehm...nejspíš.
Chlapec se ironicky ušklíbne a jakmile za bratrem zaklapnou dveře,přilepí na ně ucho.
"S ním?!Cože?!...Umm...Ano...Vyřídím mu to."Když uslyší bratrův hlas,je mu jasné,že to neznamená nic dobrého.Po chvíli bratr vyjde ven a spustí na chlapce.
"Ichiro!Jak si to vůbec představuješ!Neumíš používat mozek?!"Ichiro na něho chvíli zírá,ale když se na něho bratr uculí a pokyne mu,aby odpověděl,pochopí,jak to bratr myslel.
"Omlouvám se,Isamu nii-san,už se to nebude opakovat!Slibuji!Slibuji!Slibuji!"
"To říkáš vždycky,ale umíš to také splnit?!"Iasmu poslední větu naschvál zakřičí a odtáhne Ichira pryč z chodby a ven z domu.Ještě než však vyrazí k jejich společnému domku,Isamu otře Ichirovi šmouhu na tváři a povytáhne mu kimono,které mu pomalu,ale jistě padalo přes rameno.
"Dbej na sebe.Musíš si dávat pozor!"Ichiro na něj nejdříve vrhne nechápavý pohled,avšak pak pochopí.
Zničehonic se z nitra domu ozve vyjeknutí a hned poté hluboký mužský hlas.
"Drzá holko!Nelez mi na oči!!!"Pak už je slyšet jen prásknutí dveří a slabý pláč.Isamu pokyne bratrovi,aby počkal venku a sám vstoupí do domu.Na zemi uvidí schoulenou černovlasou dívku.U pusy má rudý proužek krve a po tvářích jí stékají slzy.Isamu pochopí,že je to ta samá dívka,co byla uvnitř místnosti s dlouhovlasým mužem,který seřval oba bratry.Dívka vzlykne a aniž by si Isamu všimla šeptne.
"Ach Bože,co jsem komu udělala???Snad jsem toho tolik neřekla...Co jen budu dělat?"
Isamu dojde až k ní.Dívka si ho všimne a poleká se.Isamu jí však podá ruku a pomůže jí vstát.Dívka si otře ústa od krve.
"Všechno v pořádku?"Isamu se na ní vlídně usměje a dívka sklopí zrak k zemi.
"Ano...Umm...Teda...Vlastně ne."
"Uhodil tě?"
"Ne...Umm...Teda vlastně...ano,ale o to nejde."Dívka se na Isamu podívá a najednou se zatváří,jako by mu chtěla všechno říct.Isamu se zatváří,jako,že by si rád poslechl,co se stalo.
"O co jde?"
"Nemám rodinu,nemám kde žít.Doteď jsem žila u jedné ženy v nevěstinci,ale..."
Dívka nestihne dovyprávět a do chodby strčí hlavu Ichiru.
"Nii-san!Musíme jít!"
Isamu mu však nevěnuje pozornost a pobídne dívku,aby to dovyprávěla.
"Ale neměla jsem žádnou práci a tak jsem si přivydělávala tím...ehm...no..."
Ichiro se uchichtne a zakryje si ústa,aby se nerozesmál nahlas.Pak se ale vzpamatuje a znovu bratra popožene.
"Nii-san!"
"Počkej Ichiro!"
"...Tenhle muž byl moje poslední naděje.Slíbil podniku velké peníze,když s ním stráví jeden den hezká dívka.A oni k němu poslali mě,protože potřebuji splatit dluhy.Nezvládla jsem to a už se tam nesmím vrátit."Když dívka dovypráví,Isamu pokýve hlavou a zeptá se.
"A co jsi mu udělala hrozného?"
"Řekla jsem,že ta dívka..."Přitom ukázala na Ichira "...Si nezaslouží,takové zacházení."
Isamu znovu kývne hlavou. "Aha,už chápu.Jestli jde jen o tohle,můžeš jít s námi.Žijeme v chalupě spolu s jedním dobrým mužem.Nesmíš to však nikomu říct.Watanabe-sama nestrpí ve své vesnici žádné ženy.Kromě těch z nevěstince."
Dívka se rozzáří a nepatrně přikývne na souhlas.Ichiro má však zrak sklopený k zemi a tváří se ublíženě a zároveň nevrle.Isamu se na něho pousměje.
"Pojďme domů,bratře."
"Neříkej mi tak!"Osopí se na bratra Ichiro.Isamu ho probodne pohledem a společně s černovlasou dívkou vyjdou ven.
Kráčejí po zasněžené cestě.Isamu se očividně rozplývá nad krásou dívky s havraními vlasy. "Jak se vlastně jmenuješ?"
"Jmenuji se Aimi a vy dva?"
"Já jsem Isamu a tohle je můj bratr Ichiro."Ichiro na bratra vrhne vražedný pohled,ale hned se zase rozhlíží zmateně kolem sebe a je neustále ve střehu.Jak se ukáže,tak z dobrého dvůvodu,protože najednou se na ně vyřítí skupina mužů,kteří drží v rukou katany a vypadají velmi rozzuřeně.Vpředu stojí dlouhovlasý muž,který ještě před chvílí honil Ichira.
"Jsme z klanu Joben!Nevíme o co vám jde,zato víme,že nás dnes odpoledne navštívil tenhle malý hajzl!"Při těch slovech ukáže na Ichira.Hned potom však ruku stáhne a při pohledu na Aimi se ušklíbne. "Tsss,já myslel,že velevážený pan Manabu Watanabe Kami-sama ženy nerad!Víte snad,co by se stalo,kdyby na to přišel,že?Ale vzhledem k tomu,že je to náš úhlavní napřítel a vy jste jen jeho poskoci,tak mu to neřeknu.Pod jednou podmínkou..."Isamu ho nenechá domluvit a vytasí svou katanu.Ichiro udělá to samé a začnou bojovat.Tři proti dvoum.Boj je vyrovnaný,až do doby,kdy Ichiro ztratí rovnováhu a dostane ránu do břicha,silnou tak,že upadne a praští se o zem do hlavy.Isamu zrudne a chce se na muže vrhnout,ale pak si uvědomí,že by mohl mít problémy,tak raději zastrčí katanu zpět do pouzdra a opráší si ruce.Muži chvíli váhají,pak ale také vrátí své katany do pouzdra a otočí se k odchodu. "A vyřiď bráškovi,jestli se probere,ať si příště dává větší pozor!"Poté nasupeně odkráčí pryč.Isamu se sehne k Ichirovi a vezme jeho bezvládné tělo s bledým obličejem do náruče.

(Pokračování příště...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lobelie Lobelie | Web | 29. prosince 2009 v 21:06 | Reagovat

Fine finitto :-D Tak zase ten Kamzík, ty nezklameš :-D

2 Miharu Miharu | 29. prosince 2009 v 21:09 | Reagovat

Njn...já sem jedna velká terénkoza :-D

3 Lobelie Lobelie | Web | 29. prosince 2009 v 21:10 | Reagovat

[2]: Jo, veeeliká :-D Chudák ten los v Mononoke :-D Yaku... Nebo jak se to jmenoval, u něj to fšecko začalo :-D

4 Lobelie Lobelie | Web | 31. prosince 2009 v 1:08 | Reagovat

A teď vidim další shodnej znak - Kami-sama nerad ženy... Něco mi to připomíná... tobě ne? :-D :-D

5 Lobelie Lobelie | Web | 1. ledna 2010 v 14:25 | Reagovat

Další otravný komentář, ale nepopřála jsem, tak musim: šťastný animeplný nový ro(c)k 2010, kterej nám podle zkazil ty dvě nuly za sebou přeje trefená animeamangafilná pekelná rudooká rockovo-metalová šíleně-beznadějně-naprosto-kreténsky-lilkovitě zabouchnutá kočka :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama